Steve Nash & Turntable Orchestra oraz The CREW

Od jakiegoś czasu mamy okazję wspomagać i czerpać z tego nie byle jaką radość i satysfakcję – projekt Steve’a Nasha.  Steve Nash, czyli Kacper Nowak to pianista, producent i DJ. Jest dwukrotnym mistrzem świata International Dj Association World Championships 2012 i 2013.

Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe i koncerty jazzowe. Występuje również jako kameralista. Steve Nash & Turntable Orchestra, to nowatorski projekt łączący muzykę klasyczną i turntablism.  Bierze w nim udział 9 najlepszych polskich DJ­ów – mistrzów turntablismu – Dj Ben, Dj Haem, Dj Pacone, Dj Krótki, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj VaZee, Dj Stosunkowodobry. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do Steve’a Nash’a. Brzmienia muzyki poważnej, opracowywane są tu za pomocą narzędzi nowych stylów, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Dźwięki fortepianu przeplatane scratchowanymi partiami gramofonów, które pełnią rolę instrumentów solowych. Orkiestracją zajęła się Anna Weber. Realizatorem dźwięku jest Kazimierz Nitkiewicz. Mega ekipa, fantastyczni ludzie, ogromna dawka radości dla nas i dla słuchaczy również. Nie ukrywamy, że nie da się przy tym sztywno siedzieć, ani przy pulpitach, ani wśród publiczności. Gdybyście kiedyś mieli okazję, koniecznie sprawdźcie sami to połączenie klasyki i muzyki undergroundowej.

Co do pracy – jak na razie było jej za mało! Przed każdym naszym graniem mieliśmy dość mało czasu, szczególnie dla nas, bowiem lubimy pracować nieco dokładniej i wolniej, a tu nie było jak. Cóż, w życiu tak to już bywa, wyszliśmy obronną ręką. Współpraca zaowocowała ostatnio koncertem na gali Banku Zachodniego WBK z okazji wręczenia nagród w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam”, którą prowadzili: Jakub Wesołowski i Agnieszka Cegielska. Wystąpiliśmy więc w foyer warszawskiego biurowca Senator i roznieśliśmy go w pył. No prawie. W każdym razie dalej tam stoi, a my czekamy na kolejne grania z turntablistami i zachęcamy Was do śledzenia ich poczynań na https://www.facebook.com/StevenashTurntableOrchestra oraz http://turntable-orchestra.com/

A tu mała próbka projektu.