Paulina Kusa

Paulina Kusa ukończyła PSM I i II st. w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec mgr Ludmiły Sołowiewicz. Aktualnie jest studentką II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny i as. Pauliny Sokołowskiej. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat.

Uczestniczyła w licznych konkursach i przesłuchaniach zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia: 2009 Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” – wyróżnienie, 2011 Międzynarodowy Konkurs „Premio Virtuosite” w Padwie (Włochy) – II miejsce 2011 Międzynarodowy Konkurs „Premio Citta’ di Padova” w Padwie – II miejsce, 2012 IV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. M. Lysenki w Kijowie – nagroda specjalna w postaci koncertu z Filharmonią Lwowską.

Podczas kursów muzycznych, swoje umiejętności kształciła w klasach wybitnych profesorów z całego świata, m. in. prof.. Romana Totenberga, prof. Roberta Szredera (z Conservatorium Maastricht), prof. A. Korniszewskiego (z Royal Conservatory of Music w Brukseli), E. Zienkowskiego (z Universitat fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu), prof.. Gwen Hoebig (koncertmistrz Winnipeg Symphony Orchestra), prof. Williama van der Slot (z Mount Royal Conservatory w Calgary). Występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą m.in., w Sali Balowej w Łańcucie, w Łazienkach w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, jako solistka z Orkiestrą Dolnośląską, z Orkiestrą Filharmonii w Cottbus (Niemcy).

Od 2013 r. razem z Pawłem Ściebiorem (akordeon) tworzy zespół Spirit Duo, nagrodzony na:

Międzynarodowym Festiwalu Strumenti & Musica w Spoleto (Włochy) – I miejsce,

Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Słowacja) – I miejsce oraz Grand Prix,

Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Solcu-Zdroju – I miejsce,

Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu – I miejsce,

Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Mławie – II miejsce.


Napisz do nas

12 + 15 =