Mikołaj Jendrysiak

Mikołaj Jendrysiak (1986) naukę gry na skrzypcach rozpoczął w 1993 roku w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, w klasie Anny Nahorny.  W 1999 roku zdał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie przez 6 lat kształcił się pod okiem Bożeny Powichrowskiej.

W 2005 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku), które ukończył w 2010 pod kierunkiem prof. dr hab. Włodzimierza Promińskiego.

Podczas studiów swoje umiejętności uzupełniał  uczestnicząc w wielu kursach i seminariach dla skrzypków i zespołów kameralnych prowadzonych m. in. prof. Igora Frołowa, prof. Kaję Danczowską,  prof. Adama Korniszewskiego czy kwartet Camerata. Jest także finalistą XVI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza.

Jego pasją, poza muzyką, jest zdobywanie górskich szczytów. Wielogodzinne przemierzanie tatrzańskich szlaków jest dla niego najlepszym sposobem na odpoczynek i refleksję.


Napisz do nas

12 + 14 =