Mateusz Zaziębło

Mateusz Zaziębło urodził się w Żywcu. Jest absolwentem tamtejszej szkoły muzycznej pierwszego stopnia. Stopień drugi ukończył w Bielsku-Białej, aż wreszcie znalazł się w Warszawie i zdobył dyplom magistra sztuki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

 

Brał udział w wielu konkursach solowych  i kameralnych. Koncertował na terenie Polski i większości krajów Europy (Niemcy, Czechy, Słowacja, Belgia, Francja, Włochy, Wielka Brytania) jak również  na Tajwanie, w Korei Południowej i USA

 

Jako członek orkiestry występował pod batutą dyrygentów: J.Semkow, L.Livingstone, P.Lando, P.Amaral, oraz na festiwalach muzycznych m.in. Warszawska Jesień.

 

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich profesorów jak: K.Jakowicz, T.Gadzina, M.Grabarczyk, K.Tarcholik, M.Śliwicko-Wysocka, J.Skramlik, S.Yarosević, E.Zienkowski.

Dokonał nagrania płytowego koncertu skrzypcowego e-moll F.Mendelssohna z polsko-niemiecką orkiestrą akademicką w Niemczech.

Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA, Filharmonią Narodową, Teatrem IMKA, Teatrem Powszechnym, Orkiestrą Sinfonia Viva, Radomską Orkiestrą Kameralną.

 

Mateusz jest młodym, silnym, ambitnym mężczyzną, na ogół zadowolonym z życia. W chwilach wolnych od grania można go spotkać na lotnisku EPGY (Grądy). Marzeniem Mateusza jest bycie instruktorem lotnictwa ogólnego, oraz zasiadanie w fotelu kapitana dużych pasażerskich odrzutowców. Jak zapowiedział, będzie uparcie do tego dążył.

Nasz skrzypek-lotnik realizuje się również w swojej kuchni. Lubi szperać w książkach kucharskich, szukać ciekawych przepisów. Zakłada „fartucha” i z przyjemnością gotuje dla przyjaciół.

Chyba jak większość facetów chciałby sam wybudować dom i odpoczywać w nim po pracy razem z rodziną.


Napisz do nas

8 + 9 =