Marta Piórkowska

Marta Oyrzanowska urodziła się w 1989 roku w Warszawie. W 2013 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie  prof. Jana Staniendy. W latach 2000 – 2008 została laureatką kilkunastu konkursów skrzypcowych, m.in. otrzymała II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie oraz II nagrodę (I nie przyznano) i nagrodę dla największej indywidualności artystycznej na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki skrzypcowej im. I. Dubiskiej w Łodzi. Jako kameralistka otrzymała II nagrodę na Festiwalu Zespołów Kameralnych w Sierpcu (z pianistą Konradem Wantrychem) oraz II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz
w Łodzi (z wiolonczelistą Marcelem Markowskim).

Była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2005 – 2008) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005). Brała udział w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Bruksela, Bad Leonfelden [Austria], Nowy Sącz, Zakopane, Żagań). W latach 2004 – 2007 była corocznym uczestnikiem Letniego Kursu Interpretacji Muzyki Solowej i Kameralnej Karol Szymanowski in memoriam, w ramach którego współpracowała z Wandą Wiłkomirską. Koncertowała jako solistka, kameralistka i członek orkiestry m.in. w Filharmonii Narodowej, Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Sali Kongresowej i wielu innych.

Obecnie realizuje się artystycznie zarówno w muzyce poważnej jak i rozrywkowej, współpracuje również z warszawskimi teatrami. Od 2010 roku pogłębia swoją wiedzę pedagogiczną na studiach pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Uczy gry na skrzypcach w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą, która stara się znaleźć czas na wszystko i nie zwariować.


Napisz do nas

15 + 10 =