Karolina Szewczykowska

 

Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla i as. Rafała Kwiatkowskiego. Zaczęła grać na wiolonczeli w wieku 6 lat. Edukację muzyczną rozpoczęła w POSM II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.

Od wielu lat uczestniczy w różnych koncertach, gra w zespołach kameralnych i orkiestrach, a także bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz kursach mistrzowskich. W kwietniu 2005 roku zdobyła II miejsce na I Światowym Konkursie PRO SINFONIKI dla Najmłodszych Dyrygentów w Poznaniu.

Uczestniczyła w Aurora Chamber Music w Szwecji , Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. Z. Brzewskiego w Łańcucie, Zakopiańskiej Akademii Sztuki im. M. Markowicza, Spotkaniach Mistrza XX wieku z Młodymi Artystami XXI wieku w Krakowie, Kursie Mistrzowskim Salony u Mistrza – w stronę Artura Rubinsteina w Bydgoszczy i innych pracując pod kierunkiem cenionych pedagogów i wirtuozów jak Arto Noras, Bruno Cocset, Jans Peter Maintz, Markus Nyikos, Kazimierz Michalik, Cecylia Barczyk, Andrzej Orkisz, Michał Dmochowski, Jarosław Thiel, Tomasz Strahl, Marcin Zdunik i Katarzyna Polonek, a także brała udział w lekcjach otwartych prof. Stanisława Firleja oraz zagranicznych mistrzów wiolonczeli takich jak Prof. Markus Möllenbeck oraz Mauro Valli. Współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Polonia.

Koncertowała m.in. w Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Willi „Atma” w Zakopanem oraz w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu – „Willa Wśród Róż”a także w studiu Polskiego Radia S1 im Witolda Lutosławskiego. Była także podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.


Napisz do nas

1 + 9 =