Justyna Górska

Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Edukację rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Na białostockim Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w roku 2007 ukończyła studia w zakresie gry na skrzypcach w klasie prof. Stanisława Kuka, natomiast w 2012 także w klasie altówki prof. Piotra Reicherta i dr Radosława Kopera, otrzymując dyplom z oceną celującą. W ramach stypendium Erasmus odbyła roczne studia altowiolistyczne na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Wolfganga Klosa i as. Urlicha Schönauera. Jest również absolwentką Studium Muzyki Dawnej UMFC w Warszawie, prowadzonego przez dr. hab. Agatę Sapiechę.

 

Swoją edukację uzupełniała na kursach i seminariach m.in u prof. Tadeusza Gadziny, prof. Hansa Joachima Greinera, prof. Stefana Kamasy, prof. Mortena Carlsena. Brała udział w kursach orkiestrowych w Niemczech- Somerakademie Schloss Hundisburg oraz kursach muzyki kameralnej  w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy w Książu.

 

Współpracując m.in. z Baltic Youth Philharmonic czy Junge Philharmonie Wien koncertowała w Austrii, Niemczech, Szwecji, Danii, Włoszech, Rosji.

Obecnie pracuje w Warszawskiej Szkole Muzycznej oraz studiuje muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Stale agażuje się także w różne projekty zarówno orkiestrowe jak i kameralne.

 

W wolnych chwilach czyta książki podróżnicze i nie tylko, chodzi do teatru, interesuje się także malarstwem. Poza tym lubi jeździć na rowerze i grać w ,,planszówki”. Kiedy tylko ma okazję być w domu rodzinnym wiele radości sprawia jej granie z tatą duetów skrzypcowych bądź skrzypcowo-altówkowych.


Napisz do nas

9 + 7 =