Edyta Milasiewicz

Edyta Milasiewicz, przygodę z muzyką zaczęła od skrzypiec. Przygodę, ponieważ od dziecka chciała być tancerką… Jednak pod koniec szkoły średniej, gdy pani prof. Magdalena Specjał siłą zmusiła ją do wzięcia fakultetu z altówki, skrzypce poszły w zapomnienie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Piotra Reicherta i mgr Katarzyny Budnik-Gałązki.

Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich m.in.: w międzynarodowych kursach muzycznych w Łańcucie, Gorlicach, Kozłówce, Żaganiu doskonaląc swoje umiejętności u prof. Stefana Kamasy, Wiesława Rekuckiego, Moniki Urbanik-Lisik, czy Zbigniewa Czarnoty. Koncertowała solo w wielu miejscach w Warszawie, m.in. w Studio Polskiego Radia im. W Lutosławskiego, na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Jednak zdecydowanie jej pasją jest kameralistyka i gra w orkiestrze. W zakresie kameralistyki kształciła się pod okiem wybitnych kwartetów m.in.: Kwartetu Camerata, Royal String Quartet czy Kwartetu Wilanów. Często bierze udział w międzynarodowych projektach i prestiżowych festiwalach orkiestrowych takich jak: European Youth Music Week, Lutosławski Youth Orchestra, Rias Orchestra, Pan-European Philharmonia, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody”. Jest to dla niej bardzo ważne, ponieważ uwielbia kontakt z ludźmi, jest osobą otwartą i szybko nawiązuje nowe znajomości.

Od 2012 roku uczestniczy w projekcie Camera Pro Classica, cyklu koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnie utalentowanych młodych muzyków organizowanym przez Fundację Pogranicze. Od 2009 roku współpracuje z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a od 2012 roku jest muzykiem w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

Obecnie muzyka zajmuje większą część jej życia, jednak na co dzień nie ogranicza się tylko do tego co „muzyczne”. Uwielbia podróżować, interesują ją różne kultury i wszystko co jest piękne na świecie. Jednak jej drugą największą pasją jest kawa… Kiedy nie gra pracuje jako baristka, wypełniając kawiarnie aromatem wybornej kawy… Bierze udział w licznych zawodach, m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kawy, czy Mistrzostwach Polski Latte Art.


Napisz do nas

7 + 13 =