Adam Dębski

Altowiolista i perkusista.

Urodził się, wciąż żyje co należy uznać za jedno z najdonioślejszych jego osiągnięć. Ukończył kilka szkół, niektóre z nich bez entuzjazmu. Uzyskał możliwość odebrania dyplomu Akademii Muzycznej w Warszawie.

Był studentem w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego.

Jako kameralista współpracował z członkami Kwartetu Śląśkiego, Kwartetu Lutosławskiego. Koncertował u boku Bartłomieja Nizioła, Paula Guldy, Doroty Anderszewskiej. Prowadzi regularną działalność kameralną, występując na scenach całego, pięknego świata.

Jako solista występował ni mniej, ni więcej jak po prostu w różnych miejscach.

Był członkiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Stale współpracuje z Radomską Orkiestrą Kameralną i z wrocławskim zespołem Intercamerata. Współtworzy wyjątkowy, w jego własnym mniemaniu, warszawski zespół o swojskiej nazwie The CREW.

Może pochwalić się również całkiem bogatym i różnorodnym dorobkiem fonograficznym. Jego działania artystyczne, nierzadko na granicy stylów i gatunków, cechuje interdysyplinarność – współpracuje z wieloma wybitnymi osobistościami świata sztuki. Równie ciekawie rysują się jego plany. W najbliższej przyszłości ma zamiar wystąpić w Urlach.

Lubi maliny i nie tylko.


Napisz do nas

4 + 10 =