Andrzej Panufnik – o koncercie 8.10.2014

Ruszylismy pełną parą z przygotowaniami do koncertu z okazji 100. rocznicy urodzin sir Andrzeja Panufnika. I musimy się przyznać, że mimo początkowego przerażenia, mamy z tego niezwykłą radość (niedługo sami się o tym przekonacie na własne oczy…). To niesamowicie napisana muzyka, bardzo przejrzyście, a zarazem z tak nieziemskim pomysłem, że odkrywanie jej wielu płaszczyzn to, wybaczcie, istna radocha! I choć Koncert skrzypcowy będziemy mieć przyjemność wykonać z samym Jakubem Jakowiczem, to najbardziej cieszy nas możliwość grania dzieła Arbor Cosmica. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji usłyszeć choć fragmentów tego utworu, już 8 października poznacie dzięki nam sześć z dwunastu jego części. Poza tym w programie znajdzie się Suita Staropolska oraz A song to the Virgin Mary w wersji na sekstet smyczkowy. Żałujemy, że nie uda nam się wykonać utworu Roxanny Panufnik. Początkowo chcieliśmy, aby na koncercie pojawił się również utwór Private Joe, jednakże nie udało się. Tak więć praca wre – recytujemy, klaszczemy, śpiewamy, „tatatujemy”… no i nawet czasem gramy.

IMiT_logo

I by zainteresować Was naprawdę niezwykłą postacią, jaką jest sir Andrzej Panufnik, dzięki uprzejmości Instytutu Muzyki i Tca, od którego otrzymaliśmy dofinansowanie na ów koncert październikowy, zamieszczamy trochę materiałów o kompozytorze i jego twórczości.

Sami zobaczcie co się już działo w Polsce, a co jeszcze przed nami z okazji obchodów tejże rocznicy na oficjalnej stronie Andrzeja Panufnika.